Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Spoľahlivý partner. Skúsený tím odborníkov.

Sme hrdí na náš skúsený tím odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v odvetví. Ich odborné vedomosti nám umožňujú ponúkať vám profesionálne služby.

30 + rokov
skúseností

SK & CZ
trh

Svetoví
partneri

QEX, a.s. je etablovaným subjektom na slovenskom trhu s viac než 30 ročnou tradíciou a širokou škálou referencií v korporátnom i verejnom segmente. Ponúkame inovatívne služby v oblasti marketingovej komunikácie, reklamy firemných zákazníkov a propagácie ich produktov. Orientujeme sa na výrobu reklamných prvkov na mieru i digitálnych nosičov reklamy ako sú kiosky alebo digitálne steny. Sme lídrom na trhu v oblasti riešení automatizácie spracovania hotovosti, vyvolávacích systémov (Customer Journey Management) a riešení správy digitálneho obsahu (Digital Signage). Spravujeme viac než 15 000 zariadení i desiatky komplexných systémov v rámci in-house technického oddelenia. Poskytujeme nadštandardné servisné služby pre celé územie SR.

Sme etablovaným partnerom viac než 30 rokov

QEX od samého začiatku zdieľa rovnaké hodnoty. Sme priateľmi, nie zamestnancami. Sme partnermi, nie dodávateľmi. Budujeme partnerské vzťahy so svetovými lídrami. Dodávame najkomplexnejšie projekty na trhu.

Celý príbeh našej spoločnosti

Príbeh spoločnosti QEX sa začal písať už v 90. rokoch minulého storočia. Vtedajšiu spoločnosť Q-EX Trading, a.s. založil Bohumil Hanzel. Nasledujúce dekády sa menilo vedenie spoločnosti i portfólio, avšak hodnoty ostali nezmenené.

1990

Vznikla spoločnosť Q-EX Trading, a.s. so sídlom v Trenčíne, a to ako ôsma akciová spoločnosť v Slovenskej republike.Od počiatku sa venovala výrobe reklamných predmetov, službám v oblasti reklamy a dodávkam bankovej techniky.

1993 - 1994

V dôsledku rozširovania portfólia služieb vznikla ďalšia dcérska spoločnosť, EUROPEUM, a.s. Nová Dubnica. Zameriava sa najmä na dodávku stavieb a interiérov na kľúč.Pre priblíženie sa klientom boli založené obchodné kancelárie v Bratislave a Košiciach. V zahraničí boli založené dcérske akciové spoločnosti: EUROPEUM Moskva, EUROPEUM Kyjev, EUROPEUM Sofia.Po stabilizovaní sa na trhu s bankovou technikou a reklamou vedenie spoločnosti odstúpilo od ťažko riaditeľných a kontrolovateľných zahraničných spoločností a sústredilo sa na podnikanie so sídlom na Slovensku a v Čechách.

1999

1999

Spoločnosť sa presťahovala do väčších priestorov vzhľadom na potrebu parkovania a výhodnejšej polohy pri diaľničnom navádzači.

2008

Tento rok bol najúspešnejším rokom v histórii spoločnosti, kedy Q-EX dosiahol viac ako 330 mil. SKK obratu. Celá skupina dosiahla obrat cca 750 mil. SKK.

Máj 2011

Vyčlenenie exportných aktivít z portfólia divízie Systémy a vytvorenie novej divízie Export zameranej výhradne na vývoz trezorov. Reorganizácia tímu divízie Systémy za účelom jeho zdynamizovania a posilnenia obchodného potenciálu.Vytvorenie najväčšej siete digitálnych citylightov na Slovensku umiestnených v najnavštevovanejších nákupných centrách.

2015 – 2016

2015 – 2016

Posilňovanie spolupráce so silnými zahraničnými partnermi: SCANCOIN, QMATIC, CALE, ARCA, MOOD, PROLITEC a skvalitňovanie produktového portfólia takmer vo všetkých oblastiach podnikania. Výsledkom týchto aktivít bol úspešná produktová výstava pre klientov, ktorej sa zúčastnilo viac ako 60 významných obchodných partnerov z oblastí financií, retailu, health care aj verejnej správy.
Manažérske zmeny na konci ktorých došlo k vytvoreniu partnerskej spoločnosti QEXport s.r.o, ktorej podnikanie sa zameriava na výrobu a predaj časových pokladní, rovnako aj vývoj trezorovej techniky pre spol.SCANCOIN.

2017

2017

Do vedenia spoločnosti nastupuje nový generálny riaditeľ - Ondrej Hort.

2018

Za účelom rozširovania portfólia služieb sa spoločnosť rozhodla založiť novú divíziu Events a dcérsku spoločnosť QEX Digital, ktoré majú existujúcim i novým zákazníkom ponúknuť návrh a realizáciu digitálnych a event projektov.

2019

2019

Rozširovanie a obmena siete digitálnych citylightov na viac ako 140 plôch v nákupných centrách. Neustály tlak na inovácie a pridanú hodnotu riešení pre našich klientov.

2021

2021

QEX oslavuje 30 rokov od vzniku spoločnosti kúpou a sťahovaním do nových priestorov.

2022

2022

Akvizícia bývalej dcérskej spoločnosti Europeum Praha

2023

2023

Premenovanie dcérskej spoločnosti Europeum na QEX CZ, a.s. a zmena jej sídla.

SSE

Klientské centrá Stredoslovenskej energetiky dostali nový digitálny nádych. Celý projekt zahŕňal rollout desiatich pobočiek kde sme dodali a nainštalovali okrem samotného vyvolávacieho systému aj obrazovky a nami vyvinuté pracoviskové displeje. Vďaka tejto inovácií sa zvýši komfort čakania zákazníkov, ktorých požiadavky budú môcť zamestnanci vybaviť rýchlejšie a efektívnejšie.

Read more

Dr. MAX

Nový koncept lekárne sa okrem našich vyvolávacích kioskov, LCD monitorov a LED pracoviskových displejov pýši aj dermo barom, odbornými vyšetreniami a viac než 6 000 produktami na jednom mieste.

Read more