QEX, a.s.

Triedička mincí Perconta SORTOVIT

Perconta Sortovit  bola vyvinutá, aby urýchlila vaše spracovanie mincí. Osem rôznych nominálnych hodnôt (na požiadanie 9) skontroluje a roztriedi rýchlosťou do 2.500 mincí za minútu. Rýchlou výmenou triediacej lišty si užívateľ volí medzi SKK a EUR menou.

Presnosť je prvoradá
Okrem toho, že je veľmi rýchla, SORTOVIT je známa svojou najvyššou presnosťou spočítavania a dávkovania. Je výnimočne presná pri vytrieďovaní falzifikátov, zahraničných alebo poškodených mincí. Kontroluje až 7 parametrov mincí: priemer, hrúbka, sníma otvor v minci, zliatinu, magnetizmus + 2 doplnkové (na požiadanie).

Perconta Quickrail®
Perconta SORTOVIT je vybavená s perconta Quickrail® – rýchlo výmenná triediaca lišta. Pokiaľ zákazník potrebuje spracovať druhú menu, veľmi jednoduchým spôsobom vymení triediacu lištu. Každá mena má vlastnú lištu s rozmermi jednotlivých nominálnych hodnôt. Zároveň má každá mena aj vlastný softvér, ktorý si navolíte rýchlym prepnutím.

Jednoduchá obsluha
So zariadením sa ľahko pracuje vďaka logicky zobrazovanej informácii na displeji – ústretovo navrhnutý voči všetkým potrebám užívateľa. Širší priestor medzi dvoma výstupmi umožňuje ľahkú výmenu vrecka. Automatický posun mincí a kryt znižujúci hlučnosť a prašnosť sú len ďalšími príkladmi ergonómie zariadenia.
Zariadenie umožňuje, aby 4 najpoužívanejšie operácie boli priradené pod tzv. rýchlu voľbu, napr. zmena meny, zmena dávkovania, systém kontroly, vypnutie funkcie vibrovania.

Pracovná efektivita
PERCONTA SORTOVIT je navrhnutá ako stolové zariadenie, ako príslušenstvo si môžete zvoliť špeciálny podstavec alebo môžete zariadenie umiestniť na vlastný nábytok.
K dispozícii sú tri varianty – S 10C, MS 7 alebo MS 10C.
S (single-stop) znamená, že jedna nominálna hodnota môže byť priamo balená do vreciek alebo roliek a potom môže nasledovať spracovanie ďalšej nominálnej hodnoty.
MS (multi-stop) znamená, že môžete baliť hneď niekoľko nominálnych hodnôt, čím predchádzate zbytočnému zastavovaniu zariadenia a celý proces je rýchlejší.
7 alebo 10 znamená počet výstupov (počet nominálnych hodnôt).
Množstvo balených mincí si užívateľ vyberie a naprogramuje podľa vlastných požiadaviek.

Charakteristika:
spočítava a roztrieďuje mix mincí a zobrazuje celkovú sumu na displeji
informácie o spracovaných minciach sú ukladané do pamäti zariadenia
variabilné nastavenie dávok pre každú nominálnu hodnotu
voliteľné príslušenstvo – triediaca lišta pre druhú menu, držiak plátenného vrecka, tlačiareň, detektor hrany mince.

Technická špecifikácia  
Rýchlosť do 2500 mincí za minútu
Rozsah – priemer 15,5 – 31 mm (štandard)

Rozsah – hrúbka

Sériové rozhranie

1.0– 3.2 mm ( štandard )

RS 232

Kapacita násypníka 3 700 až 6 500 mincí ( mix EUR mincí )
   
Základné parametre  
Príkon cca 120 W
Napájanie 230 V / 50 Hz
Rozmery (v x š x h) 306 x 1008 x 367 mm
Hmotnosť 57 kg
   
Doplnkové príslušenstvo  
  Externý displej, externá tlačiareň, stojan