QEX, a.s.

Triedička mincí Perconta SORTOREX

PERCONTA SORTOREX
bola vyvinutá, aby urýchlila vaše spracovanie mincí. Dokáže vytriediť až 3 500 mincí za minútu pri dvoch rôznych menách a 17tich denomináciách. Toto masívne zariadenie je perfektnou voľ bou pre zákazníkov, ktorí pracujú s  veľmi veľkým množstvom mincí.
PRESNOSŤ JE PRVORADÁ
Okrem toho, že je veľmi rýchla, SORTOREX je známa svojou najvyššou presnosťou spočítavania a dávkovania. Je výnimočne presná pri vytrieďovaní falzifikátov, zahraničných alebo poškodených mincí.
PERCONTA Quickrail®
PERCONTA SORTOREX je vybavená s PERCONTA Quickrail® - rýchlo výmenná triediaca lišta. Pokiaľ zákazník potrebuje spracovať druhú menu, veľmi jednoduchým spôsobom vymení triediacu lištu.
JEDNODUCHÁ OBSLUHA
So zariadením sa ľahko pracuje vďaka logicky zobrazovanej informácii na displeji – ústretovo navrhnutý voči všetkým potrebám užívateľa. Širší priestor medzi dvoma výstupmi umožňuje ľahkú výmenu vrecka. Automatický posun mincí a kryt znižujúci hlučnosť a prašnosť sú len ďalšími príkladmi ergonómie zariadenia. Zariadenie umožňuje, aby 4 najpoužívanejšie operácie boli priradené pod tzv. rýchlu voľbu, napr. zmena meny, zmena dávkovania, systém kontroly, vypnutie funkcie vibrovania.

PRACOVNÁ EFEKTIVITA
PERCONTA SORTOREX je navrhnutá ako stolové zariadenie. Nepotrebujete zvlášť vybavenie ktoré zaberá zbytočne veľa miesta alebo špeciálny nábytok na jej uloženie. Jednoducho položte Sortovit tam, kde Vám to najviac vyhovuje.


K dispozícii je variant – MS 10 C
MS znamená, že triedička je schopná naraz dávkovať a aj triediť mince, čiže viacero denominácií môže byť nadávkovaných do vrecúšok alebo misiek v jednom kroku. Vďaka tejto funkcií sa eliminujú zbytočné zastavenia, ktoré boli nevyhnutné po tom ako boli mince roztriedené a pripravené na dávkovanie. Množstvo každého objemu môže byť definované a vopred naprogramované tak, aby vyhovovalo potrebám všetkých užívateľov.

Technická špecifikácia  
Rýchlosť do 3 500 mincí / min.
Rozsah – priemer 16,1 – 31 mm (štandard), Špeciálny priemer na vyžiadanie

Rozsah – hrúbka

Sériové rozhranie

1.0– 3.2 mm ( štandard )

RS 232

Kapacita násypníka 8 100 až 10 900 mincí ( mix EUR mincí ), 9,3  litra
   
Základné parametre  
Príkon cca 300 W
Napájanie 230 V / 50 Hz
Rozmery (v x š x h) 334 x 1232 x 468 mm
Hmotnosť 76,5 kg
   
Doplnkové príslušenstvo  
  Externý displej, externá tlačiareň, stojan