QEX, a.s.

Počítačka mincí ScanCoin SC 3003 Universal

Vysokovýkonná počítačka mincí
•    univerzálna počítačka mincí kategórie NAJ
•    rýchlosť počítania do 3500 mincí za minútu
•    počíta až 16 rozdielnych nominálnych hodnôt
•    spracovanie mincí podľa priemeru a hrúbky mince
•    vhodná na pracoviská s vysokým objemom spracovaných mincí i k baličke mincí

SC 3003
je výsledkom dlhoročných skúseností so spracovaním mincí a je navrhovaná do silnej prevádzky. Nie je len dokonalým zariadením, ale je aj tichou, rýchlou a spoľahlivou súčasťou pre systém balenia mincí.

Elektronicky sníma a spočítava mince rýchlosťou až 3500 kusov za minútu. Jej hlavnou funkciou je rýchle spočítanie mincí jednej nominálnej hodnoty. Mince inej hodnoty vytriedi bočným výstupom, to znamená, že ich nezapočíta do celkového počtu. Výberovým kritériom pre kontrolovanú mincu je jej hrúbka a jej priemer. Po vytriedení jednej mince od ostatných a po ich spočítaní možno celý proces opäť zopakovať až do konečného roztriedenia všetkých mincí, za predpokladu minimálneho rozdielu v priemere medzi jednotlivými nominálnymi hodnotami.
 
Možnosť i dávkového spôsobu práce a výberu jednej zo 7 naprogramovaných dávok, pričom dávky môžu byť plnené priamo do papierových alebo do plátenných vreciek.
Všetky číselné údaje sa dajú vkladať do pamäte a opätovne vyberať kumulatívny údaj na displej.
Možnosť spustenia i zastavenia nohou, pomocou nášlapného pedála FC 3 umiestneného na podlahe (voliteľné príslušenstvo).

Príslušenstvo
Z variabilného príslušenstva je potrebné si zvoliť násypník – mechanický CT 1 alebo si vybrať z automatických násypníkov CH 45, LCH 45. Medzi najčastejšie používané príslušenstvo ešte patrí BGS 1 – držiak plátenného vrecka, externý displej pre klienta, zdvojený výstup na mince, RS 232 rozhranie, ap.

Charakteristika
•    počíta mince jednej nominálnej hodnoty
•    opakovane roztriedi jednotlivé nominálne hodnoty podľa kritéria – priemer mince
•    možnosť spracovania až 16 nominálnych hodnôt za predpokladu postupného radu v priemere a v hrúbke

SC 3003 patrí medzi najvýkonnejšie a najrýchlejšie počítačky mincí vo svojej kategórii. Zvláda dlhodobo enormnú pracovnú zaťaž a jednoznačne sa podieľa na vysokej pracovnej produktivite a efektivite práce daného pracoviska.